Lucie Bevelaqua

Profesionální tanečnice, choreografka a lektorka, formovaná u nejlepších španělských mistrů současné flamenkové taneční scény, andragog. Od roku 2010 do června roku 2018 vyučovala pravidelně flamenco v taneční škole Jany Drdácké v Praze - Taneční studio Element a ve studiu Itaka a v průběhu těchto let založila svou taneční flamenkovou dílnu "Taller Flamenco Lucie Bevelaqua". V roce 2017 získala taneční angažmá ve španělském souboru Ballet Flamenco de Granada, se kterým realizovala premiérové představení díla Carmen ve španělském Almuñécaru (Andalusie - Španělsko) a 2 rozsáhlé turné po Číně (v  prosinci 2017 a v lednu-únoru 2018), kde měla to štěstí blízce spolupracovat s význanmými umělci a choreografy jako je Javier Latorre, Javier Martos, Raimundo Benítez a Cristina Aguilera a tančit po jejich boku. Nyní žije v Granadě, kde se aktivně dále věnuje flamenku, jak tanci tak výuce a spolupracuje s mnohými místními umělci. V roce 2017 založila vlastní taneční školu - centrum flamenkového vzdělávání "Centro Flamenco Granada", pod jehož hlavičkou organizuje ve Španělsku intenzivní semináře a taneční, pěvecké a kytarové workshopy se španělskými vynikajícími umělci a vlastní taneční workshopy a pravidelné kurzy. V Granadě pravidelně vyučuje flamenco v místní taneční škole Irene La Seranilla. I když žije v Granadě, pokračuje s organizováním intenzivních workshopů v Praze. Vyučuje také na pozvání na Slovensku, v Plzni, Hradci Králové, ve Zlíně, v Brně na mezinárodní festivalu Ibérica (2017, 2018, 2019) a v Boskovicích. Pravidelně se sama vzdělává v Andalusii u nejvýznamějších tanečních flamenkových mistrů. Od roku 2015 spolupracuje s madridskou tanečnicí Virginií Delgado a účinkuje v jejich projektech MUJERES (Divadlo v Dlouhé 2015, Divadlo U Hasičů) a AIRE (premiéra 24.11.2018 v rámci festivalu Día Del Flamenco). Od roku 2015 spolupracuje s operní pěvkyní Editou Adlerovou a kytaristou Miroslavem Žárou v hudebně-operně-tanečním projektu, kde představuje taneční roli Carmen. 

Vytvořila desítky choreografií pro své studenty, které se představily v rámci studentských vystoupení taneční školy Jany Drdácké,  na mezinárodním festivalu Día Del Flamenco a mezinárodní soutěži Flamencopa v Plzni v letech 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019. Je autorkou tanečně-prezentačního projektu Esencia de mujer - desfile de OH la moda flamenca, který se v roce 2014 představil v divadle Ponec a 2 x v Boskovicích, poprvé v rámci 11. ročníku mezinárodního festivalu španělské kultury IBÉRICA a podruhé na 12. ročníku tradičního intenzivního týdne - Boskovice s Janou Drdáckou. V roce 2018 participovala při natáčení flamenkové scény italsko-španělského koprodukčního filmu Lejos De Ti.

Absolvované taneční stáže:

SEVILLA: Pastora Galván, Adela Campallo, La Lupi, Joaquín Grilo, Concha Jareňo, Rafael Campallo, Leonor Leal, Luisa Palicio, Juan Polvillo,  Pilar Ortega, Pilar Ogalla, Carmen Iniesta (castañuelas), Manuel Liñán

JEREZ DE LA FRONTERA: Domingo Ortega, Alfonso Losa, Juan Paredes, Patricia Ibaňez, Ana María Lopez

GRANADA: Fuesanta La Moneta, Patricia Guerrero, Ana Calí, Jesus Carmona, Javier Martos, Raimundo Benítez, Lucía Guarnido, Conchi Maya, Pastora Galvan, Sergio El Colorao (cante), David Sorroche (cante), Andres Peňa, Paloma Fantova, La Repompa, Belén Maya, Antonio "El Choro", Olga Pericet (Bata de Cola), Eduardo Leal, Rubén Olmo, Leonor Leal, Anabel Moreno, Belén Lopez, Javier Latorre, Paula Comitre (Bata de Cola)

CÓRDOBA: La Merenguita

BATA DE COLA / Španělsko: Olga Pericet, Luisa Palicio, Ángeles Gabaldón, Paula Comitre, Lucía Guarnido

ČR: Rafaela Carrasco, Belen Maya, Sonia García, Irene Alvarez, Angel Muňoz, Ana Calí, Lucía Guarnido, Mari Angeles Gabaldón, Manuel Betanzos, David Perez, Juan Trigueros, Iván Vargas Heredia, Marta Balparda, Gema Caballero (cante), Javier Rivera Hidalgo (cante), Manuel Reyes, Carmen La Talegona, Adela Campallo

Nádech energie, temperamentu a tvrdý dril flamenkové techniky získávala u přední české tanečnice a choreografky Jany Drdácké, což jí otevřelo bránu do nekonečného flamenkového světa … tím to začalo… tvrdá práce a hledání vlastního tanečního projevu.

"Inspirují mne čisté tradiční struktury flamenkového umění a vlastní sólovou dráhu směřuji k tradičnímu flamenku. Přesto respektuji všechny formy, kde se flamenco mísí s jinými styly jako je např. danza española, contemporáneo, avantgarda, opera a ztvárnění klasických hudebních děl, ... k čemuž mne dovedla spolupráce a participace v tanečních souborech tzv. compañías. Je to určitá inspirující část mého zdokonalování, která mne posouvá vpřed, avšak s velkým respektem se stále vracím k tradici, která mne naplňuje."

VYSTOUPENÍ 2014 / ACTUACIONES 2014

VYSTOUPENÍ 2015 / ACTUACIONES 2015

VYSTOUPENÍ 2016 / ACTUACIONES 2016

VYSTOUPENÍ 2017 / ACTUACIONES 2017